Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера околу 12.45 часот на улица „Струшка“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода 56-годишниот К.З. и 53-годишниот И.З. од Тетово, ...
сите 41 | | | веќе видена

Александар Јосифоски е 17 годишен средношколец од Тетово кој од својата осум месечна возраст живее со цистична фиброза. Се работи за мултисистемска генетска ...
| | веќе видена

Магла со видливост од 40 до 50 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопштија вечерва од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на ...
сите 19 | | | веќе видена

Внукот на Али Ахмети, потпретседателот на Беса, Фармир Лимани во Фејсбук обраќање зборува за организираниот криминал со коцкарници во Македонија. Тој вели дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Дефектот на водоводната мрежа поради што нема водоснабдување во тетовските села Фалише и Сараќино сè уште не е откриен и затоа повеќе деновиве трае состојбата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Првиот човек на македонската полиција, Оливер Спасовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека преку VPN е многу тешко, скоро невозможно да се ...
| | веќе видена

На партиски настан на ДУИ во тетовското село Шемшово, вечерва се обрати Артан Груби , кој го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , дека цели да го ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 45 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

На 4 Февруари