По Вардар, Шкендија стана само вториот тим кој успеа да го освои „жешкиот“ терен во Велес, но од таборот на Борец испратија низа сериозни критики по поразот од ...
сите 43 | | | веќе видена

ЕВН информира дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре и задутре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2995 тестирања, а регистрирани се 984 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-398, ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска во Гевгелија започна поставувањето на модуларната болница, а во текот на следната недела монтажа на ...
сите 25 | | | веќе видена

НЕМА РЕЗУЛТАТ ОД СРЕДБАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ И БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ Драги Ѓоргиев од Комисијата за историски прашања денеска изјави дека имале многуслојна ...
сите 2 | | | веќе видена

Ни “Д“ од дерби на Автокоманда. Имено Скопје со 4:0 успеа просто да ја растури екипата на Гостивар, па така сега “пиратите“ имаат девет плус бодови во однос на ...
сите 2 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 5 | | | веќе видена

Помина границата на срамот, многу боли се ова што го прави квинслингот Заев и неговата свита!Ако нашите дедовци и баби од 1941 до 1944 година се бореле против ...
сите 41 | | | веќе видена

На 5 Декември