По објавата дека Владата на Република Македонија ќе одобри 1,5 милиони евра за инсталирање на филтри за прочистување на отпадните гасови во „Југохром“, ...
сите 7 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против триесетгодишна жителка на струшкото село Горно Татеши поради основано сомнение дека сторила кривично дело ...
сите 65 | | | веќе видена

Триесетгодишник од тетовското село Мала Речица добил тешки повреди кога во него удрил автомобил на тетовскиот булевар Маршал Тито, во попладневните часови на ...
сите 33 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев побара невладините организации и здруженијата на граѓани кои беа против изградба на гасоводот на Водно да имаат ...
| | веќе видена

Од 81 контролирано возила во Тетово и Гостивар, сообраќајната полиција исклучи 11 возила од сообраќај. Како што информираше портпаролот на СВР Тетово,Марјан ...
сите 4 | | | веќе видена

Зоран Илоски уште четири години ќе биде генерален извршен директор на „Жито Полог“ а.д. Тетово. Така одлучил вчера Одборот на директори. Илоски и во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во акциска контрола во Тетово полицијата откри државјани на Албанија и на Косово со нерегулиран престој во државата. Според информациите на МВР, во текот на ...
сите 15 | | | веќе видена

Куманово , 21 ноември 2018 г . – Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” на телекомуникациската компанија Вип ...
сите 5 | | | веќе видена

Во моментов се што можат да направат е со постоечкиот играчки кадар, и стручен штаб да се обидат да соберат што е можно повеќе бодови и да излезат од ...
сите 2 | | | веќе видена

Се поинтересни стануваат натпреварите во Втората лига. Не толку според квалитетот отколку поради изедначеноста на лигата и тоа на двете страни, како на ...
| | веќе видена

Години наназад Скопје, Куманово, Тетово и други градови се гужат од загаден воздух во зимскиот период. Апелите на граѓанските здруженија да се реши проблемот ...
сите 2 | | | веќе видена

next