На 23 септември 2022 во 18.30 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 32-годишниот ...
сите 49 | | | веќе видена

Билал Касами, градоначалник на Тетово, од движењето Беса во емисијата 24 анализа вели дека не се работи за затворање на училиштата, додека нема слух од владата ...
сите 14 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 4 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Денеска беше собирот на македонската А репрезентација , по што следуваше и првиот тренинг пред клучните два последни натпревари од нашата група во Лигата „Ц“ ...
| | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија ги повикува навивачите кои ќе ја бодрат македонската А репрезентација на утрешниот натпревар (20.45 часот) против Бугарија ...
сите 3 | | | веќе видена

Вода за пиење во Тетово во моментот има само од стариот водоснабдителн систем и истата може да се пие, информираат од ЈКП Тетово. На нивната Фејсбук страница ...
сите 4 | | | веќе видена

Градежни машини вчера исекле здрави дрвја од дворот на зграда во центарот на Тетово. На фотографијата кои ја споделија активистите од „Тетово сака парк“ може ...
сите 5 | | | веќе видена

Општините и јавните претпријатија од Полог, должат околу шест милиони денари на „Русино Полог“. Директорот Бесим Догани, вели дека се доведува во прашање ...
сите 3 | | | веќе видена

Прволигашот Македонија Ѓорче Петров славеше со 1-0 над најтрофејниот македонски клуб Вардар во контролен натпревар како дел од подготовките за продолжението на ...
| | веќе видена

Новиот ангиограф поставен во Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид е ...
| | веќе видена

На повторената постапка за избор на надзор и консултант за автопатите што ќе ги гради конзорциумот „Бехтел и Енка“ ќе може да се доставуваат понуди до 17-ти ...
сите 8 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денес интервенираа на пожар на булеварот „Илинденска“ после пладне, гаснејќи оган што зафати дрвена барака наменета за продажба на ...
сите 14 | | | веќе видена

На 24 септември во Ресен Здружението за граѓанска иницијатива во културата „Жар Преспа“ од Ресен, оваа година по трет пат ја организира детската поетска ...
| | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(35) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „лихварство“, „изнуда“ и „загрозување ...
сите 3 | | | веќе видена

next