Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” на телекомуникациската компанија Вип продолжува и во учебната 2018/2019 година. ...
сите 5 | | | веќе видена

Приватната болница „Шендети“ во Мала Речица, Тетово, неколку години по отфрлената кривична пријава од Обвинителството остана со катанец на вратата. Брачната ...
| | веќе видена

Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против ...
сите 2 | | | веќе видена