Во текот на последните неколку денови се регистрираат поголем број случаи на заразени со Ковид-19, за разлика од дневниот број на новозаразени во текот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во рамки на одбележувањето на 30 јули – Светскиот ден за борба против трговијата со луѓе, денеска Министерстввото за внатрешни работи, заедно со Министерството ...
сите 5 | | | веќе видена

Статистичките податоци велат дека во текот на 2020 година биле регистрирани 264 кривични дела „разбојништво“, кои статистички бележат намалување од 18,8 отсто ...
| | веќе видена