Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 21 часа

Министерството за внатрешни работи утре ќе поднесе кривична пријава против против едно лице, кое и покрај изјавата дека ќе биде во самоизолација, се сретнал со ...
| | веќе видена

Триесетгодишник од Тетово, вработен во тетовскиот затвор, во утринските часови на 26 март во близина на оваа установа, покрај своето возило „фолксваген бора“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Претставници на Здружението на психолози, советници и психотерапевти „Кортекс” од Тетово во соработка со општината ќе даваат помош на граѓаните во насока на ...
| | веќе видена

Полициски службеник од Тетово заразен со коронавирус одел на работа во полициската станица, иако претходно, имал отворено боледување поради здравствени ...
сите 2 | | | веќе видена