Според статистичките пресметки спроведени од „Еуро Клуб Индекс“, тетовска Шкендија и натаму е најдобиот македонски тим на листата на најдобри европски ...
| | веќе видена

Ни “Д“ од дерби на Автокоманда. Имено Скопје со 4:0 успеа просто да ја растури екипата на Гостивар, па така сега “пиратите“ имаат девет плус бодови во однос на ...
сите 2 | | | веќе видена

Синоќа по одиграното коло во Лигата на Европа, УЕФА утринава излезе со најновиот ранкинг на клубовите. Секако дека за нас е најинтересно за тоа да видиме каде ...
| | веќе видена