Денеска беше собирот на македонската А репрезентација , по што следуваше и првиот тренинг пред клучните два последни натпревари од нашата група во Лигата „Ц“ ...
| | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија ги повикува навивачите кои ќе ја бодрат македонската А репрезентација на утрешниот натпревар (20.45 часот) против Бугарија ...
сите 3 | | | веќе видена

Иван Јовановски – Карас кој беше кондициски тренер во репрезентацијата на Македонија додека Игор Ангеловски беше селектор ќе го засили таборот на Шкендија. ...
| | веќе видена