По пауза од пет месеци, повторно фудбал. На стартот на новата сезона во Првата лига, Работнички го очекува гостување во Ѓорче Петров и дуел со Македонија ЃП. ...
| | веќе видена

Фали Рамадани се уште не успева да му ја намали отштетата на Калиду Кулибали, која ја бара Наполи за одличниот стопер, а неофицијално се движи околу 90 милиони ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради настапот во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите за Силекс следната недела, натпреварот од 2. коло на кратовци против Пелистер во Првата ...
| | веќе видена

Шкендија ова лето го засили нападот со Љупче Дориев, еден од најдобрите офанзивци во ПМФЛ. За тоа што може да се очекува од настапот во Европа, Дориев за ...
сите 38 | | | веќе видена