Антикорупционерите бараат од Владата да го раскине договорот за закуп на кабинетските простории на поранешниот престедател Иванов во комплексот висококатници ...
сите 9 | | | веќе видена

Се уште не се знае за колку ќе се зголеми минималната плата. По овие најави на властите експерите ги направија и првичните анализи. Не е договорено колку ќе ...
| | веќе видена

Од програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 со два милиони евра, нема ништо реализирано, а објавена e само една јавна набавка за која сè уште нема ...
сите 61 | | | веќе видена

Почнаа изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот плански регион кои се одобрени од Владата, а се во рамките на Програмата за ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, учествуваше на церемонијата на отворање на новата спортска сала на ОУ „Реџеп Вока“ во селото Шипковица, во Тетово. Ахмети на ...
сите 9 | | | веќе видена

Според податоците од , кој новиот в.д. претседател на Врховниот суд го доставил до Државната комисија за спречување корупција, Фаик Арслани вози „фолксваген ...
сите 4 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за спроведените реформи во последните две години кои ја стабилизираа економијата,  ја извадија државата на вистински пат и ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Отворените денови со граѓаните започнаа да се реализираат од денеска во регионалните регистрациски кацнеларии на Централниот регистар, а првата беше во Тетово. ...
сите 16 | | | веќе видена

Тринаесети февруари ќе остане врежан во главите на многумина, а посебно во срцата на семејствата на загинатите кога автобус на компанијата Дурмо турс излета од ...
| | веќе видена

Зекири до Мицкоски: Помислив дека ќе кажете оти за малку ќе сте се оженеле со Албанка Албанците многу добро знаат како се борите за нив, му порача ...
сите 9 | | | веќе видена

Пет лица со симтоми на труење вчера побарале лекарска помош во Клиниката за инфективни болести откако конзумирале храна во ресторанот Бакал Бакеро од Брвеница. ...
сите 16 | | | веќе видена

Децентрализација и реална имплементација на Конвенцијата за правата на лицата со хендикеп при Обединетите нации беше тема на денешната дебата на фокус групата ...
сите 2 | | | веќе видена

СЈО е подготвено да ги предаде предметите по кои постапува со сите списи и докази . За ова преку соопштение известија од институцијата која произлезе од ...
| | веќе видена

next