Страните кои помогнаа во спасување на човечки животи од несреќата со автобус што се случи на кај Ласкарци , раскажаа за она што го виделе по превртувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изложбениот салон од Центарот за култура во Кичево, вечерва во 19 часот ќе биде отворена изложбата со работен наслов „Калеидоскоп“ на Симона Трипкова и ...
| | веќе видена

Во петок, 15.2.2019 година, во посета на Универзитетот „Гоце Делчев“ престојуваа претставници на Центарот за иновации при Универзитетот на Југоисточна Европа ...
| | веќе видена

Многу Албанци од Косово беа принудени да ги напуштат своите огништа за да се спасат од масакрот во војната во 1999. Деца, жени и старци ја поминаа границата ...
| | веќе видена

СПОДЕЛУВАЈТЕ!!! Би сакала да можете да ги видите нејзините очиња, нејзиното невино лице, сепак поради осетливоста на состојбата и нејзините годинки, се надевам ...
| | веќе видена