Страните кои помогнаа во спасување на човечки животи од несреќата со автобус што се случи на кај Ласкарци , раскажаа за она што го виделе по превртувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изложбениот салон од Центарот за култура во Кичево, вечерва во 19 часот ќе биде отворена изложбата со работен наслов „Калеидоскоп“ на Симона Трипкова и ...
| | веќе видена

Денешните поенти на Џевдет Хајредини се како телефонски именик. Тој денеска ги споменува: премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во петок, 15.2.2019 година, во посета на Универзитетот „Гоце Делчев“ престојуваа претставници на Центарот за иновации при Универзитетот на Југоисточна Европа ...
| | веќе видена

По пет години голгота помината низ судови, голем број судски рочишта, пресуди, жалби и повторни судења, професорката Арјета Велију Даути се враќа на работа во ...
| | веќе видена

Многу Албанци од Косово беа принудени да ги напуштат своите огништа за да се спасат од масакрот во војната во 1999. Деца, жени и старци ја поминаа границата ...
| | веќе видена

СПОДЕЛУВАЈТЕ!!! Би сакала да можете да ги видите нејзините очиња, нејзиното невино лице, сепак поради осетливоста на состојбата и нејзините годинки, се надевам ...
| | веќе видена

1 И покрај сѐ, оваа земја сепак опстојува благодарение на добри луѓе. Луѓе што се свесни и совесни. Луѓе што не се штедат да покажат човештина. Луѓе кои си ја ...
| | веќе видена

Граѓаните штотуку ги видовме на дело, по трагичната сообраќајна несреќа кај Ласкарци. Покажаа восхитувачко ниво на човекољубие, па дури и завидно ниво на ...
| | веќе видена