Највисока доверба меѓу граѓаните имаат верските заедници (5.1), војската (5.1) и полицијата (4.3) покажува последното истражување подготвено во рамки на „ ...
сите 2 | | | веќе видена

На пазарите и низ маркетите се помалку може да се забележат македонски производи.Тоа што некогаш важело за македонски бренд, тетовската јаболка, тетовскиот ...
| | веќе видена

Во текот на изминатата вечер од 21 до 3 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на возачи - дали и колку од нив ги управуваат возилата ...
сите 8 | | | веќе видена

Фактот дека новата директорка на Делегацијата на германското стопанство во Македонија влегува на релативно проверен терен, имајќи предвид дека Германија е ...
сите 5 | | | веќе видена

Со 60 гласа „за“ и 43 „против“ беше донесен Законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи, со 62 гласа „за“ и 43 „против“ Законот за ...
| | веќе видена

„За 5 минути направи вкусно мезе за секоја пригода. Матурски прослави, родендени, свадби, крштевки… Летните прослави само што започнаа, а токму за ваквите ...
| | веќе видена

Најниски температури утрово се измерени во Берово и Лазарополе пет степени Целзиусови, а највисоки 12 во Скопје-Зајчев Рид и Виница. Како што информираа од ...
сите 5 | | | веќе видена

Пишува: Атанас Костовски Не може а да не се потсетиме денеска на тој 23. мај 1993 година. Точно пред 30 години ден за историјата на македонскиот фудбал – ...
сите 4 | | | веќе видена

Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше на терен со граѓаните на Кисела Вода, Желино, Тетово, Врапчиште, Гостивар и Маврово –Ростуше. Како дел ...
сите 3 | | | веќе видена

И овој викенд продолжува теренската активност на ВМРО-ДПМНЕ насловена „Ова е Македонија за сите“. Тимовите на ВМРО-ДПМНЕ посетуваат места во кои се разговара ...
сите 13 | | | веќе видена

На 29 Мај