Движењето Беса на градскиот плоштад во Тетово одржа промотовна конвенција каде ги претстави кандидатите за градоначалници за локалните избори закажани за 15 ...
сите 19 | | | веќе видена

„СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава. Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Градскиот парк во Скопје викендов се одржа Националниот форум на граѓанската иницијатива „Цивика мобилитас“, под наслов „Граѓаните за промени - Ден на ...
сите 4 | | | веќе видена

Зошто е предложен неуставен Закон за јазици? Дали Изет Меџити, Теута Арифи, Талат ја исполниле реалната потреба за подобар живот на граѓаните од Чаир, Тетово и ...
сите 8 | | | веќе видена

Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

Global HR Summit Skopje

P World и kariera.mk Со задоволство Ве покануваат на Global HR Summit Skopje на 29ти септември во Скопје. Станете дел од најголемиот настан за човечки ...
 • Skopje, Macedonia
 • 09:00:00 , 29 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 29 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • P World
 • 48 доаѓаат, 209 можеби
 • Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 128 доаѓаат, 387 можеби
 • Reborn роденден: Музеј Дебар Маало

  Ти ветивме забава - еве ја. По повод нашиот втор роденден ги отвораме портите на едно-дневниот „музеј“, единствениот во кој нема потреба да глумиш замислено и ...
 • Дебар Маало, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Reborn
 • 143 доаѓаат, 237 можеби


 • На 25 Септември