Антикорупционерите бараат од Владата да го раскине договорот за закуп на кабинетските простории на поранешниот престедател Иванов во комплексот висококатници ...
сите 9 | | | веќе видена

Се уште не се знае за колку ќе се зголеми минималната плата. По овие најави на властите експерите ги направија и првичните анализи. Не е договорено колку ќе ...
| | веќе видена

Насилството не е решение на проблемите, апелираме лекарите да имаат трпение за своите пациенти, но и граѓаните да знаат дека напад врз лекар е недозволиво и ...
сите 50 | | | веќе видена

Од програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 со два милиони евра, нема ништо реализирано, а објавена e само една јавна набавка за која сè уште нема ...
сите 61 | | | веќе видена

Карактеристично е што надвор од населено место казни има за 112 возачи, додека во населено  место се 55. -Засилените сообраќајно-контролни активности, се ...
сите 8 | | | веќе видена

Почнаа изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот плански регион кои се одобрени од Владата, а се во рамките на Програмата за ...
сите 5 | | | веќе видена

Подобување на ефикасноста на системот на кривична правда и обезбедување на брзи, транспарентни и ефикасни предистражни и истражни постапки во борбата со ...
| | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, учествуваше на церемонијата на отворање на новата спортска сала на ОУ „Реџеп Вока“ во селото Шипковица, во Тетово. Ахмети на ...
сите 9 | | | веќе видена

На пригодна свеченост, денеска во средното техничко улишите во Гостивар (ОСТУ Гостивар) беше означен почетокот на работењето на ЕВН паралелка како дел од ...
сите 17 | | | веќе видена

Вести во фокусот на Фактор ова утро... * Што вози и колку е богат судијата Арслани кој го наследи Јово Вангеловски Oд личен имот има стан од 40 м2 во Гостивар ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што веќе знаеме судскиот совет го разреши Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, а објаснувањето е поради непрофесионално и несовесно работење. ...
сите 4 | | | веќе видена

next