На 23 септември 2022 во 18.30 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 32-годишниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Билал Касами, градоначалник на Тетово, од движењето Беса во емисијата 24 анализа вели дека не се работи за затворање на училиштата, додека нема слух од владата ...
сите 14 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Вода за пиење во Тетово во моментот има само од стариот водоснабдителн систем и истата може да се пие, информираат од ЈКП Тетово. На нивната Фејсбук страница ...
сите 4 | | | веќе видена

Градежни машини вчера исекле здрави дрвја од дворот на зграда во центарот на Тетово. На фотографијата кои ја споделија активистите од „Тетово сака парк“ може ...
сите 5 | | | веќе видена

Општините и јавните претпријатија од Полог, должат околу шест милиони денари на „Русино Полог“. Директорот Бесим Догани, вели дека се доведува во прашање ...
сите 3 | | | веќе видена

Новиот ангиограф поставен во Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид е ...
| | веќе видена

На повторената постапка за избор на надзор и консултант за автопатите што ќе ги гради конзорциумот „Бехтел и Енка“ ќе може да се доставуваат понуди до 17-ти ...
сите 7 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денес интервенираа на пожар на булеварот „Илинденска“ после пладне, гаснејќи оган што зафати дрвена барака наменета за продажба на ...
сите 14 | | | веќе видена

На 24 септември во Ресен Здружението за граѓанска иницијатива во културата „Жар Преспа“ од Ресен, оваа година по трет пат ја организира детската поетска ...
| | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 4 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(35) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „лихварство“, „изнуда“ и „загрозување ...
сите 3 | | | веќе видена

Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк , ги промовираше 100-те најголеми компании во Македонија рангирани според нивните ...
сите 3 | | | веќе видена

Тие што се сега хистерични околу сместувањето на Бугарите во Уставот и во 2001 година сееја страв дека уставните измени поврзани со Охридскиот договор ќе бидат ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата на седница минатата недела донела одлука уште еднаш да го одложи почетокот на гасификацијата на земјата и тоа повторно на уште една година. Тоа значи ...
сите 4 | | | веќе видена

next