Не видов полицаец додека тепаа пратениците во Собранието, сведочеше низ солзи новинарка Новинарка која на 27 април 2017 година била во Собранието, во моментот ...
сите 2 | | | прочитана: 54109 | веќе видена

Буш се јавува кога македонскиот народ треба да одлучува. Пораката од поранешниот американски претседател Џорџ Буш испратена денеска, дека не охрабрува да ...
| | прочитана: 5533 | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против С.С.(25) и две малолетнички на возраст од 15 и 16 години, сите од Република Бугарија, ...
сите 21 | | | прочитана: 2731 | веќе видена

При редовни контролни полициски активности спроведени од полициски службеници на Секторот за внатрешни работи во Тетово, биле откриени 10 лица (пет од Тетово и ...
сите 3 | | | прочитана: 2630 | веќе видена

Локалните жители на селото од каде што е убиен грозоморно Бекир Алити излегоа на мирен протест со барање „полицијата да ги чува, а не да ги убива“. Алити беше ...
| | прочитана: 2428 | веќе видена

Mинистерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска разговараше од врата до врата со жителите на Тетово на теми поврзани со социјалната заштита, ...
сите 9 | | | прочитана: 1525 | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден околу 20 часот во тетовското село Шипковица приведен е Х.Р (45 ) од истото село осуден на затворска казна од 2 години и 2 месеци за ...
сите 45 | | | прочитана: 1178 | веќе видена

- Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
сите 49 | | | прочитана: 1099 | веќе видена

Со долгови за јавни набавки, претходни инвестиции и сметки за училишта и градинки, се трупани со години од страна на македонските општини, а за тоа нема засега ...
сите 10 | | | прочитана: 1060 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, околу 07:15 часот, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на аеродромот, случена е ...
сите 6 | | | прочитана: 1047 | веќе видена

„Македонијапат“ во овие четири години набави битумен 50/70 наменет за асфалтирање патишта од една фирма за 17,3 милиони евра. Фирмата „КИ ЕМ ДООЕЛ“ од 2015 ...
| | прочитана: 841 | веќе видена

Отворање две работилници за столар и машинобравар ќе биде резултатот од соработката помеѓу средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“ и граѓанската ...
сите 2 | | | прочитана: 744 | веќе видена

Компаниите кои имаат седишта во општините надвор од Скопје многу малку ги заштитуваат своите производи како трговски марки-брендови, па надлежните институции ...
| | прочитана: 706 | веќе видена

На 24 Септември