ПЕНДАРОВСКИ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран ...
сите 4 | | | прочитана: 72545 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 328 | | | прочитана: 29486 | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
| | прочитана: 26993 | веќе видена

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 6 | | | прочитана: 25656 | веќе видена

Во повеќе македонски градови синоќа се одржаа пpoтecти против покачувањето на сметките за стpyjа. Протестите најмасовни беа во Тетово, каде илјадници граѓани ...
сите 103 | | | прочитана: 17669 | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
| | прочитана: 8870 | веќе видена

Двајца жители на Порој се полесно повредени во сообраќајната незгода кога во нивното патничко возило марка „цитроен“ удрил воз кој се движел на релација ...
сите 11 | | | прочитана: 5932 | веќе видена

Со положување цвеќе денеска напладне пред споменикот „Карпалак“ во центарот на Прилеп се одбележаа 19 години од загинувањето на 10-те прилепски бранители кои ...
сите 45 | | | прочитана: 4373 | веќе видена

Две лица се тешко повредени кога воз удрил во „цитроен“ пред влезот на железничката станица во Тетово. Како што информира полицијата, вчера во 17.46 часот било ...
сите 13 | | | прочитана: 1767 | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.И.(39) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и Ч.Л.(41) од Тетово, ...
сите 25 | | | прочитана: 1456 | веќе видена

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 24 | | | прочитана: 1419 | веќе видена

Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и ...
сите 14 | | | прочитана: 1212 | веќе видена

Шкендија ова лето го засили нападот со Љупче Дориев, еден од најдобрите офанзивци во ПМФЛ. За тоа што може да се очекува од настапот во Европа, Дориев за ...
сите 7 | | | прочитана: 735 | веќе видена

На 15 Август