Останува претходната одлука на Владата: Настава со физичко присуство само за учениците од прво до трето одделение во сите основни училишта Владата го објави ...
сите 23 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
| | веќе видена

Нестабилно време со силен ветер, грмежи и пороен дожд попладнево беа зафатени центрлните и деловите кон североистокот од зејава. Од УХМР наведуваат дека бранот ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 260 | | | веќе видена

Првата Национална онлајн платформа преку која во државава од 1 октомври ќе се одвива новата учебна година вчера беше презентирана пред јавноста. Следи период ...
сите 5 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
| | веќе видена

Припадници на Дирекцијата за заштита и спасување со акција за извлекување четири лица зафатени од свлечиште ја завршија тридневната обука и вежба на ...
| | веќе видена

„Членството во НАТО беше печат на нашиот прв, и мојот прв мандат, меѓутоа тој е печат и на влезницата во Европската Унија во вториот. Сега мора да покажеме ...
| | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Ш. (49) од тетовско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Претпладнево во периодот од 6 до 10 часот, откриени се седум возила, претежно комбиња и минибуси, кои превезувале патници од Тетово кон Скопје, а кои не ги ...
сите 12 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари работен состанок со генералниот директор на Норвешкиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Си протестираше против сопствените неуспешни политики, па заборави што ветил и каде се појавил. Министерот за здравство Венко Филипче, во септември 2019-та ...
сите 2 | | | веќе видена

next