На обвинителна клупа седнаа сопственикот на компанијата „Дурмо Турс“, Дурмиш Белули, вработениот во „Дурмо Турс“, Ремзи Мифтари, машинскиот инженер порано ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се постават звучни семафори и натписи со брајово писмо низ градот беше порачано од скромната активност со која вчера Здружението на слепи лица во Тетово го ...
сите 2 | | | веќе видена

12-годишната Фљутура Бислими од Тетово, секој ден откако ќе се врати од училиште ѝ ја подготвува терапијата на нејзината мајка која веќе пет години боледува од ...
сите 2 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Т.(68) од с.Церово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
сите 16 | | | веќе видена

Заврши неколкумесечната реконструкција на зградата во која се сместени Основен суд – Тетово, Основното јавно обвинителство и Државното правобранителство. ...
| | веќе видена

Швајцарскиот државен секретаријат за економски прашања со грант од 1,9 милиони франци ќе го финансира проектот „Управување со цврст отпад во Полошкиот регион“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тетовскиот театар во среда пред публиката ќе се претстави со втората премиера за 2019 година со изведбата на претставата „Бидерман и потпалувачите на огнови“. ...
сите 8 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев преку мерката за исплата на 10 ...
сите 10 | | | веќе видена

Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов беше прогласен за најдобар филм на осмото издание на Тетовскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 6 | | | веќе видена

next