Прославениот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, во неговиот роден град Малме доби статуа во чест на неговата богата кариера.Златан, кој освен по вонсериските ...
| | веќе видена

Проектот за изградба на затворени училишни базени стартува кон крајот на октомври во шест општини. Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски ...
сите 2 | | | веќе видена