Се поголем е бројот на луѓе кои се жалат на долготрајно пост ковид опоравување, велат лекарите. Замор, тешкотии при дишење, болки во телото, малаксаност, ...
| | веќе видена

Четириесет и петгодишна жена загина во сообраќајна несреќа што се случила утринава на патот Скопје – Тетово. Според информациите на МВР, околу 10.50 часот било ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседател на избирачкиот одбор од с.Октинси, струшко во СВР Охрид околу 14.10 часот пријавил дека на избирачко место бр.1884 во с.Октиси, струшко К.С.(67) од ...
сите 57 | | | веќе видена

"СДСМ води во над 25 општини во коишто одиме во вторито изборен круг, односно ние имаме кандидати во шест општини повеќе д ВМРО ДПМНЕ и во 80%од сите сме во ...
сите 8 | | | веќе видена

Граѓаните кои не мислат дека актуелната опозиција може да понуди каква било посакувана промена да постават ултиматум пред владејачката СДСМ. Да стават цена на ...
| | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, изјави дека опозициските партии работат на создавање ново парламентарно мнозинство, но без да ...
сите 71 | | | веќе видена

„Што би рекол Борел, ако еден ден македонската полиција во мугрите се најде блокирана во некоја албанска населба, или во некое албанско село во Полог, тетовско ...
сите 2 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 9 | | | веќе видена

39-гостиварец доби кривична пријава поради тоа што минатата зима украл четири автомобили и едно товарно возило од Тетово и околината, соопшти полицијата. СВР ...
сите 42 | | | веќе видена

next