Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски во своето вклучување на телевизија Сител зборуваше за тоа како ги оценува изминатите 20 дена за изборна кампања ...
сите 26 | | | прочитана: 27868 | веќе видена

До 15 часот гласале 340 лица со Ковид-19 или во самоизолација.Државната изборна комисија соопшти дека досега гласањето се одвива без проблеми.За денешното ...
сите 29 | | | прочитана: 21853 | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.А.(35) од с.Доброште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На ...
сите 11 | | | прочитана: 10643 | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 36 | | | прочитана: 9262 | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на Движењето БЕСА, Биљал Касами одржаа заедничка прес-конференција во Тетово, на која ги истакнаа предлозите ...
сите 9 | | | прочитана: 4242 | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 2 | | | прочитана: 2609 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителите на листи на партијата денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во ...
| | прочитана: 1530 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
сите 12 | | | прочитана: 1485 | веќе видена

Откако во изминатово деноноќие се случи да починат исто така двајца млади пациенти, на возраст од 42 и 46 години, Фактор се интересираше која е причината за ...
сите 22 | | | прочитана: 742 | веќе видена

„Толпата има свој јазик поинаков од јазикот со кој се служи секој од луѓето. Личи на зуење на пчели или ‘ржење, се губат зборовите, а останува заедничкиот ...
| | прочитана: 724 | веќе видена

Полицијата во полошко започна со засилени контроли кои се однесуваат на почитувањето на мерките за заштита во автобусите и комбињата кои превезуваат патници. ...
сите 2 | | | прочитана: 707 | веќе видена

Целосна дигитализација на македонското општество во следните четири години најави носителот на изборната единица 4 од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар ...
| | прочитана: 682 | веќе видена

Треба да се реши проблемот со добивањето здравствена услуга за пациентите со малигни болести во делот на контролните прегледи, рендген прегледи, мамографија, ...
сите 10 | | | прочитана: 673 | веќе видена

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2, Оливер Спасовски и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче имаа ...
сите 2 | | | прочитана: 577 | веќе видена

Н осителката на листата со кандидати за пратеници од коалицијата „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на средбата со млади во ...
сите 13 | | | прочитана: 551 | веќе видена

next