Во Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ неделава започнаа подготоките за новата премиера претставата „Слуга двајца господари“ по текст на Карло ...
| | прочитана: 220 | веќе видена

Aмбасадорката на САД беше и во обиколка на постројката која два пати го доби признанието дека ги произведува најдобрите Coca-Cola пијалаци на светот. На ...
сите 17 | | | веќе видена

 По една година успешно работење на KFC во Македонија, откриваме сѐ што не сте знаеле досега за омилениот ресторан и највкусното пилешко во светот. Кој го ...
| | веќе видена

Граѓаните кои поседуваат накит што се користел со народните носии може да го изложат во рамки на изложбата која ја подготвува Музејот на тетовски крај за ...
сите 2 | | | веќе видена