Што ни е најважно на патувањата кога со нас ги носиме дечињата? Се разбира, безбедноста. Голем избор на седишта за автомобил најдовме во продавниците КРШ, а ...
| | прочитана: 691 | веќе видена

Прв дел Зимите во Македонија станаа синоним за загадување на воздухот. Националните и меѓународните медиуми честопати прикажуваат апокалиптични слики од ...
сите 2 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Клаудија Адеми ( 47) потекнува од Македонија, но долги години со родителите живеела во Германија. Се омажила и се преселила во Шпанија, но поради природата на ...
| | веќе видена

Во Тетово од денеска ќе се продава единственото улично списание во државата „Лице в лице“. По тој повод се одржа интерактивна промоција насловена „Лице в лице ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се влегува во Основното училиште „Андреја Савески-Ќиќиш“ во Тетово во ходниците веднаш се забележува впечатливото уредување на дел од ѕидовите со неколку ...
| | веќе видена

Градското аматерско културно уметничко друштво „Браќа Ѓиноски“ од Гостивар годинава одбележува седум децении постоење. Да се биде чувар на традициите, ...
| | веќе видена