Фудбалерите на Шкендија ги завршија настапите во Лига Европа откако на Арената Тоше Проески загубија со 3-1 од екипата на Тотенхем предводена од познатиот ...
сите 67 | | | прочитана: 3919 | веќе видена

Денеска од 15 часот со мечот Борец – Работнички се “отвора“ 7.коло во нашата елитна лига. Секако дека очекуваме интересен двобој на две добри екипи, кои во ...
сите 15 | | | прочитана: 472 | веќе видена

Горан и Сашко Пандев денеска во голгетерско расположение. Двајцата браќа се запишаа во листата на стрелците, Горан се радуваше на победа, а Сашко е поразен во ...
| | прочитана: 409 | веќе видена

Се одиграа сите пет натпревари од 5.коло и во западната конкуренција. Немаше некои поголеми изненадувања, ако не се смета високиот триумф на Кадино на гости ...
сите 5 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Со мала уплата, до голема добивка е најголемиот ќеф за секој обложувач. Тој ќеф викендов го почувствуваа по еден играч од Тетово и Неготино во обложувалниците ...
| | веќе видена

Уметноста и културата отсекогаш се користеле за испраќање на одредени пораки и за креирање одредено влијание. А графичкиот дизајн е една од културните форми ...
| | веќе видена

На 93-годишна возраст вчера во Скопје почина професорот Михајло Микле Серафимовски, градежен инженер и редовен професор во пензија на Градежниот факултет во ...
сите 5 | | | веќе видена