Прославениот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, во неговиот роден град Малме доби статуа во чест на неговата богата кариера.Златан, кој освен по вонсериските ...
| | прочитана: 883 | веќе видена

Актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија од Тетово објави дека од денес нов шеф на стручниот штаб е Ернест Ѓока. Тој е 49 годишен фудбалски тренер од ...
сите 2 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Проектот за изградба на затворени училишни базени стартува кон крајот на октомври во шест општини. Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски ...
сите 2 | | | веќе видена