Апаратот за земање отпечаток од прст, што првпат се користи на овие избори, не остави добар впечаток кај гласачите. Никој не виде како со него се направи чекор ...
сите 11 | | | прочитана: 15332 | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 3.209 тестирањe, а ...
сите 255 | | | прочитана: 9457 | веќе видена

Македонија бара промени за подобра иднина. Време е да се обединиме и заедно да ја донесеме, порача на прес-конференцијата потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 7 | | | прочитана: 7932 | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, изјави дека опозициските партии работат на создавање ново парламентарно мнозинство, но без да ...
сите 83 | | | прочитана: 7362 | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 9 | | | прочитана: 7167 | веќе видена

Ако сакаа да не казнат нашите гласачи можеа за ВМРО – ДПМНЕ да излезат да гласаат и казната ќе биде испорачана, но сега сигналот го пратија и сигналот е ...
сите 8 | | | прочитана: 6255 | веќе видена

Граѓаните кои не мислат дека актуелната опозиција може да понуди каква било посакувана промена да постават ултиматум пред владејачката СДСМ. Да стават цена на ...
| | прочитана: 5035 | веќе видена

Вчера (21 октомври) околу 16 часот и 30 минути, на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на МВР ја привеле 42-годишната С.Р. од скопско ...
сите 42 | | | прочитана: 4934 | веќе видена

До 15 часот излезноста на гласачите е 31,80 отсто од добиени податоци од 69,86 отсто од избирачките места. На овие избирачки места гласале 403 715 гласачи. До ...
сите 2 | | | прочитана: 4899 | веќе видена

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
сите 33 | | | прочитана: 2827 | веќе видена

Предизборната кампања покажува дека фокусот на идните градоначалници е загревање на домовите со уреди што работат исклучиво на струја, што на краток рок е ...
| | прочитана: 2558 | веќе видена

Мерките за заштита од Ковид-19 никогаш не биле носени од какви било политички одлуки од почетокот на кризата, од лани досега. Секогаш сме гледале низ призма на ...
сите 10 | | | прочитана: 2496 | веќе видена

Од општина до општина и на овие локални избори варира бројката на неважечки гласачки ливчиња. Во првиот круг од гласањето за градоначалници на 80 општини на ...
сите 13 | | | прочитана: 2470 | веќе видена

МВР информира за два изборни инцидента во кои попладнево учествувале гласачи од Гостиварско. Во првиот настан, околу 14 часот и 30 минути приведен бил ...
сите 57 | | | прочитана: 1795 | веќе видена

Четириесет и петгодишна жена загина во сообраќајна несреќа што се случила утринава на патот Скопје – Тетово. Според информациите на МВР, околу 10.50 часот ...
сите 79 | | | прочитана: 1666 | веќе видена

next