Во дербито на колото од првата македонска фудбалска лига, Вардар како гостин го совлада Шкупи со 2-1, и со новите три бода, се искачи на второто место на ...
сите 39 | | | прочитана: 1498 | веќе видена

Димитар Тодоровски (17 години), супер – талентот на Работнички попладнево во Тетово, на дербито со Шкендија, ќе биде скаутиран или „скениран“ од страна на ...
сите 2 | | | прочитана: 205 | веќе видена