Пишува: Зоран Ѓоршоски Од утринава сме најголемите фраери во Европа, па и пошироко. За макфудбалот пишува дури и еден „АС“, во Шпанија. Комедија или ...
сите 15 | | | прочитана: 1583 | веќе видена

Македонскиот клупски фудбал не е познат по добри резултати надвор од границите на земјава, но со негативности привлекува внимание во регионот и пошироко во ...
сите 2 | | | прочитана: 1273 | веќе видена

Во светот фудбалот речиси секаде е профитабилен спорт, а една од ретките земји во која е далеку од профитабилен е Македонија. Имаме богата Федерација и многу ...
| | прочитана: 252 | веќе видена

Како што пренесуваат шпанските медими истражните органи во заедничка акција на Даночната агенција и Еуропол откриле малверзации на корпоративна мрежа поврзана ...
сите 7 | | | прочитана: 185 | веќе видена