Амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Рејчел Галовеј која денеска присуствуваше на дебата во Тетово изрази надеж дека со ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред Судскиот совет се вкупно 38 пријавени судии за разрешување и за дисциплинска одговорност, за кои иницијатива поднеле адвокати, фирми и граѓански ...
| | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата има полни раце работа. Во оваа институција деновиве стигнале податоци за имотната состојба на над 5.000 ...
| | веќе видена

Променливото време, непредвидливите временски услови на патиштата во комбинација со непочитување на правилата за возење се најчеста причина за загрозување на ...
| | веќе видена

Шкендија успеа да дојде до триумф против Пелистер со 2-1 во 16. коло од Првата македонска фудбалска лига. Тетовци со пресврт успеаја да дојдат до победата, ...
| | веќе видена

„Алијансата на Албанците денес реагираше во врска со церемонијата на приемот на посмртните останки на жртвите на трагедијата во Бугарија. Од оваа албанска ...
сите 14 | | | веќе видена

Еко-активистите од „О2 Иницијатива“ реагираат дека завчера во Собранието не се усвои амандманот за промена на загадувачкиот начин на загревање на здравствените ...
сите 3 | | | веќе видена

Деветмина вљубеници во квизови од цела држава основаа Македонска квиз асоцијација (МКА), а во недела организираат и прв мастерс натпревар. Од асоцијацијата се ...
сите 2 | | | веќе видена

next