Тој на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми му кажа дека тие не плачеле по странски амабасади од 2006 до 2008 година, повикувајќи се на гласот на Албанците. -Во 2008 ...
сите 5 | | | прочитана: 519 | веќе видена

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е ...
сите 9 | | | прочитана: 3244 | веќе видена

За албанските професори, нема ништо спорно во барањата содржани во тиранската платформа. Веби Исмаили, професор по историја на Универзитетот во Тетово, тврди ...
сите 6 | | | прочитана: 291 | веќе видена

Бизнис конфедерацијата на Македонија очекува наскоро да заврши политичката криза за да може да се носат нови мерки кои ќе бидат во насока на подобрување на ...
сите 9 | | | веќе видена

Илустрација: Продавница во Тетово Ситуацијата сè уште не е драматична, но се движи во таа насока. Работодавачите сметаат дека недостигот од работници е поради ...
| | прочитана: 825 | веќе видена

Јавното претпријатие за јавен превоз „Тетово транспорт“, функционира само на хартија. Ова претпријатие се формираше пред една година за, како што посочија ...
| | прочитана: 155 | веќе видена

Aко до пред една година Талат Џафери за Зоран Заев беше бесрамен лажго кој на отворена сцена ја манипулира јавноста со невистини, денес тој Талат Џафери од ...
сите 17 | | | прочитана: 2637 | веќе видена

MASSIVE FESTIVAL Macedonia - Сабота 1 април во С.Ц Борис Трајковски

Lollipop Entertainment Group и SUN Production Овој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 62 доаѓаат, 288 можеби
 • Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 113 доаѓаат, 230 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Култура на 29. Меѓународен саем на книгата

  Голем избор на книги по саемски цени! 📖 Издавачката куќа Култура и оваа година на САЕМ НА КНИГАТА, од 04 до 10 Април 2017год. на Скопскиот саем со два штанда ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Апр, 2017 до 20:00:00 , 10 Апр, 2017
 • Култура - Во светот на книгите
 • 1137 доаѓаат, 1406 можеби
 • Apocalyptica plays Metallica by four cellos во Скопје

  ПРАЗНИК ЗА ПУБЛИКАТА НА APOCALYPTICA И METALLICA И ЗА ЦЕЛАТА УРБАНА МАКЕДОНИЈА: APOCALYPTICA plays METALLICA by four cellos во Скопје! Почитувани, Огромно ...
 • Спортски Центар Борис Трајковски, Skopje
 • 20:00:00 , 05 Апр, 2017 до 22:30:00 , 05 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 1968 доаѓаат, 2813 можеби
 • Млади за Скопје #6 - Концерт на Spectrum

  Млади за Скопје #6. - Spectrum Spectrum е бенд од Скопје кој свири прогресив метал со елементи од многу други жанрови. Имаат голем потенцијал со предобрите ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 06 Апр, 2017 до 23:30:00 , 06 Апр, 2017
 • Млади за Скопје
 • 107 доаѓаат, 224 можеби


 • На 31 Март